Hrazení a lehací boxy

18.11.2010

Kromě obvyklých typů volných lehacích boxů pro mladý dobytek a dojnice z černých nebo žárově zinkovaných trubek, Vám nabízíme nejmodernější konstrukce volných lehacích boxů Green Stall Easy, které jsou vyrobené ze silnostěnných plastových trubek. Konstrukce COW-WELFARE vychází z přirozených potřeb zvířat na pohodlí a dostatek prostoru při odpočinku. Zároveň  vytváří přesně vymezenou zónu pro každé jednotlivé zvíře, která je nijak neomezuje při uléhání, ani při vstávání. Zvířata velmi dobře respektují prostor vymezený pružnými a poměrně volně uchycenými trubkami. Celá stáj, vybavená lehacími boxy Green Stall Easy, působí lehce a příjemně i pro člověka. Nezanedbatelnou výhodou plastových konstrukcí Green Stall Easy je jejich trvanlivost. Nepodléhají korozi, ani se nestávají křehkými vlivem nízkých teplot. Při srovnávacích testech standardních lehacích boxů s boxy Green Stall Easy dávala zvířata téměř vždy přednost plastovým boxům a teprve po jejich zaplnění uléhala i do ocelových boxů.

Volné lehací boxy od COW-WELFARE jsou vhodné pro technologie s hlubokými boxy stlanými slámou, separátem, pilinami, nebo jiným materiálem, i pro boxy s jakýmkoliv typem matrací. COW-WELFARE doporučuje místo sendvičových matrací plněných drcenou gumou nebo dokonce prostých rohoží komfortní lehací matrace LatexSoft, tvořené 40 mm vysokou vrstvou latexu, který je překryt speciálním gumotextilním kobercem s jemně strukturovaným povrchem. Zdrsněný povrch zlepšuje pohodlí ležících zvířat a poskytuje jim bezpečnou oporu při uléhání i vstávání.

Abyste si mohli udělat přesnější představu o lehacích boxech Green Stall Easy a matracích LatexSoft, prohlédněte si video a fotografie, které jsou pro Vás k nahlédnutí na jiném místě, nebo nám napište.

Pro farmy s volným ustájením skotu jsou velmi důležité také fixační zábrany. Instalují se ve stájích u krmného stolu, kde přesně vymezují místa jednotlivých zvířat během krmení. Mohou se také používat v kotcích a odděleních, kde se shromažďují zvířata pro provádění insemnace a některých veterinárních úkon. V nabídce je několik typů fixačních zábran pro všechny věkové kategorie skotu:

Bezpečnostní fixace pro dospělá zvířata

 Fixace pro dospělá zvířata (výška zábrany 100 cm a šířka krku 20 cm)

Fixace pro jalovice 12 – 18 měsíců (výška zábrany 92 cm a šéřka krku 18 cm)

Fixace pro dospělá zvířata (samouzamykací zábrany s krytým horním ovládacím mechanizmem)

Fixace pro jalovice 12 – 22 měsíců (samouzymakcí zábrany s krytým horním ovládacím mechanizmem)

Fixace pro mladý dobytek 5 – 12 měsíců (samouzymakcí zábrany s krytým horním ovládacím mechanizmem)

Švédská fixace pro dospělý skot od 18 měsíců