Větrání stájí

19.11.2010

Každý rok způsobuje tepelný stres pokles mléčné produkce. Během teplých dnů s teplotou nad 20 ° C mají krávy potíže udržet svou tělesnou teplotu a produkce mléka klesne.Takové prostředí vyžaduje regulovatelný ventilační systém v kombinaci s dostatkem vstupního vzduchu a pitné vody, zejména za bezvětří.

Přidaná ventilace podporuje vyzařování tepla zvířaty a snižuje riziko vzniku tepelného stresu. Použitím ventilátorů s vysokou kapacitou vzduchu může být pocitová teplota dostatečně snížena pro zajištění stabilní produkce mléka. Krávy jsou také méně neklidné (snížené obtěžování hmyzem).

abbi

Aerotech poskytuje různé možnosti pro automatickou kontrolu ventilace pomocí frekvenčních měničů v kombinaci s tepelnými snímači. Tento systém zajišťuje velice efektivní a zároveň ekonomický způsob zlepšení klimatu ve stájích, čekárnách či dojírnách.

Tento ventilátor je nejúspornější dostupný axiální ventilátor, který kombinuje výjimečný vzduchový výkon s nízkou spotřebou energie. Aerotech je speciálně vyvinut pro plynule regulovatelné proudění.

Dobrý chladicí systém produkuje rychlost vzduchu ve výšce zvířat nejméně 2,5 až 3,0 m/sec v celé stáji. Zatímco teplota vzduchu neklesne, tato rychlost vzduchu znamená, že zvířata pociťují teplotu která je o 2 až 4 °C nižší.

rosení

Extra chlazení může být například namontováním mlžícího systému na ventilátor. Kruh s vysokotlakými (70 bar) tryskami může být namontován na ventilátor a spolu s hodinami nebo speciálním regulátorem zajistí pravidelný přísun vodní mlhy. Velmi jemné kapičky se vypaří velice rychle a sníží tím teplotu vzduchu o 3 až 4 °C.

vent.stáj