Chov skotu

18.11.2010

Způsob ustájení skotu, a to jak telat a mladého dobytka, masného skotu nebo dojnic se za posledních 20 let v naší zemi změnilo zcela zásadním způsobem. Z původních tmavých, nevětratelných a vlhkých stájí se zvířaty uvázanými na řetězech a s potřebou velkého množství lidské dřiny se dnes staly lehké a vzdušné stavby, otevřené dennímu světlu a čerstvému vzduchu. Zvířata se volně pohybují a podle své chuti odpočívají v pohodlných lehacích boxech nebo skupinových kotcích, mají 24 hodin denně k dispozici dostatek kvalitního krmiva a čerstvé vody. Dojení probíhá v hygienických dojírnách, které kromě samotného dojení dokážou díky kvalitnímu řídícímu programu poskytnout chovateli i mnoho informací, potřebných pro zlepšování kvality chovu a zvyšování ekonomického zisku….

Že to na vaší farmě vypadá trochu jinak? Nikdy není pozdě na nápravu. Pravda, není to obvykle příliš levná a jednoduchá záležitost, ale FARMING CZ je zde právě proto, aby Vám pomohl získat všechno co je nutné pro dobrý chov. Společně vybereme to nejlepší, ale přitom cenově dostupné zařízení, které dnešní věda a průmysl umí dát zemědělcům a venkovu. Zemědělci a sedláci vždycky byli a jsou nezastupitelnými živiteli národa a tvůrci naší krajiny. Abyste jimi mohli být i v budoucnu, musíte mít šanci ekonomicky přežít.

Chovatelé masného skotu i dojnic zde najdou téměř všechno, co potřebují pro rekonstrukce původních staveb i pro novostavby a jejich vybavení technologiemi a technikou. Z nabídkového menu si vyberte to, co Vás zajímá a co potřebujete. A pokud se stane, že tady není uvedeno právě to, co sháníte, nebo se chcete na něco zeptat, neváhejte a ihned nám napište.

Plánujete rekonstrukci stáje nebo dokonce výstavbu nové farmy?

Potřebujete zlepšit kvalitu životního prostředí pro Vaše zvířata a využít vynikající systém volných lehacích boxů z plastu Cow-welfare?

Chcete instalovat nové vyhrnovací lopaty JOZ na hnůj nebo kejdu?

Je nutné vyměnit Vaši dosluhující nebo málo výkonné dojící zařízení za nejmodernější a nejvýkonnější stacionární nebo kruhovou  dojírnu DAIRYMASTER?

Hledáte jednoduché, ale výkonné stroje BOBMAN pro snadné a rychlé provádění stájových prací, jako je zastýlání a čištění lehacích boxů,  úklid chodeb a volných ploch, nebo přihrnování krmiva na krmném stole?

Žijí Vaše telata, jalovice a krávy ve stájích bez dostatečného osvětlení a chcete využít osvětlovací tělesa AGRILIGHT, aby měla zvířata dostatek světla, byla zdravá a mohla lépe využít svoje schopnosti k vyšší produkci?

Trápí Vás zdravotní problémy mléčné žlázy Vašich dojnic, potřebujete zkvalitnit hygienu před- a po- dojení, nebo hledáte řešení jak lépe pečovat o zdraví končetin krav a zbavit se mikrobiálního zamoření stáje? Vaši pracovníci potřebují pracovní oblečení, obuv, nářadí, musíte za plného provozu  opravit poškozenou podlahu v dojírně nebo ve stáji,…? Máme pro Vás řešení MS SCHIPPERS.

Máte jímky nebo laguny na kejdu či jiné tekuté odpady a potřebujete zakrýt jejich hladinu plovoucími dlaždicemi HEXA-COVER a snížit například zápach v jejich okolí?

Potřebujete něco jiného….?

Prohlédněte si naše stránky. U nás jistě objevíte právě to, co Vám pomůže vyřešit Vaše starosti. Pokud byste zde nenašli přesně to, co hledáte, neváhejte a NAPIŠTE NÁM. Rádi Vám pomůžeme najít to nejlepší řešení, zbavit Vás starostí a usnadnit Vám práci.