Automatické míchací krmné vozy a přihrnování krmiva

18.11.2010

Pravidelné zakládání čerstvého krmiva a jeho časté přihrnování tak, aby bylo neustále v dosahu zvířat je velmi důležitý, ale často opomíjený faktor, který výrazně ovlivňuje kvalitu chovu.

Dosažení a udržení vysoké mléčné produkce dojnic vyžaduje časté doplňování čerstvého krmiva v optimálním složení pro dojnice ve všech fázích laktace a stání na sucho. Opravdu pravidelné a přesné krmení dojnic lze zajistit pouze využitím plně programovatelných automatických míchacích krmných vozů ONE2FEED. Kompletní systém automatického krmení dojnic ONE2FEED je možné instalovat do všech typů stájí. Využijte možnosti naprogramovat NEOMEZENÝ POČET RECEPTUR s až 30 komponenty v každé krmné dávce. Robotické krmné vozy ONE2FEED mají celonerezovou konstrukci, je možné je osadit přihrnovačem krmiva. Podle typu a velikosti stáje a krmného stolu zvolíte jeden z typů vyprazdňování krmiva a jeho dávkování. Vhodné pro stáje se šířkou krmného stolu až 5,5 m. Automatické dávkovací zásobníky objemné píce ONE2FEED mají tzv. „chodící podlahu“, která zaručuje bezezbytkové využití krmiva.

FARMING CZ Vám nabízí také stacionární přihrnovací  zařízení, mobilní víceúčelové zařízení BOBMAN s lidskou obsluhou, nebo přihrnovací robot JOZ Moov.

Mobilní zařízení BOBMAN je možné použít k přihrnování krmiva a řadu dalších pracovních operací na celé farmě. Zde je nutná lidská obsluha. Přihrnovací šnek se používá nejen se strojem BOBMAN PRO, ale je možné jej snadno nasadit jako přídavné zařízení ne čelní A-rám většího zastýlacího stroje BOBMAN SL. BOBMAN PRO je vybaven benzínovým nebo dieslovým motorem HATZ, větší typ stroje BOBMAN SL má dieselový motor KUBOTA. V obou případech je vhodné použít model s pohonem všech 3 kol.